رییس انجمن اسپوکس کشور:عضویت در مجامع بین المللی هدف اصلی ما است

تاریخ ارسال : 1397/07/29     زمان ارسال: 09:52:43 تعداد بازدید: 107

رییس انجمن اسپوکس کشور گفت:اشاعه و پیشرفت اسپوکس در کشور با سرعت چشمگیری در حال انجام است و رشد روز افزون این رشته فراتر از حد تصورنشان می دهد.

رییس انجمن اسپوکس کشور:عضویت در مجامع بین المللی هدف اصلی ما است

رییس انجمن اسپوکس کشور گفت:اشاعه و پیشرفت اسپوکس در کشور با سرعت چشمگیری در حال انجام است و رشد روز افزون این رشته فراتر از حد تصورنشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی انجمن اسپوکس کشور، استاد "محمدرضا هاشم پور پاشاکی" با بیان این مطلب افزود:اسپوکس یک رشته کم هزینه و کاملا ایمن و بدون خطر است و بهمین دلیل باعث شده که علاقه مندان زیادی اعم از تمام رده های سنی و حتی بانوان جذب این رشته شوند و در حال حاضر بیش از ۱۶ استان کشور در این رشته فعالیت می کنند و دارای رییس کمیته هستند و قطعا مابقی استانهای کشور هم بزودی صاحب رشته اسپوکس خواهند شد.

وی عضویت در مجامع بین المللی را از اهداف اصلی انجمن اسپوکس برشمرد و تصریح کرد:ما در اولین قدم با حضور نمایندگان 15 کشور آسیایی در منطقه آزاد انزلی اقدام به برگزاری مجمع اتنخاباتی و تشکیل کنفدراسیون آسیا نمودیم و با مشخص شدن اعضای هیات رییسه، سید مصطفی قوامی به عنوان رییس کنفدراسیون آسیا، دکتر شاهین سلطانپور به عنوان دبیرکل و سلمان ضرابی به عنوان نایب رییس قاره انتخاب و معرفی شدند و متعاقب آن با ارائه اسناد و مدارک لازم و ثبت جهانی این رشته، اسپوکس به عضویت فدراسیون جهانی ورزشهای همگانی(تافیسا) درآمد که این یک اتفاق بزرگ محسوب می شود.

هاشم پور اظهار داشت: طی رایزنی که با کمیته ملی المپیک و نهادهای ورزشی بین المللی داشته ایم در صددیم که اسپوکس به عضویت سازمانهای بین المللی ورزش دنیا مثل اسپورت اکورد، شورای المپیک آسیا (OCA) و حتی کمیته بین المللی المپیک (IOC) درآید که جمیع این جهات باعث رشد و توسعه این ورزش ایرانی و البته پرمخاطب خواهد شد.

رییس انجمن اسپوکس کشور در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی اذعان داشت: دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور در گرگان محل شناسایی استعدادهای ناب و آینده دار بود و از طرفی شاهد رقابتهای تنگاتنگ و با کیفیت بودیم ضمن اینکه حضور نزدیک به 400 اسپوکس کار در دوبخش مردان و زنان به لحاظ کمیت هم این رقابتها را متمایز کرده بود و حالا با شناسایی نفرات برتر و فنی و با تشکیل تیم ملی اسپوکس آقایان و بانوان اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را در یکی از کشورهای ایران یا امارات(دبی) برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به توسعه چشمگیر اسپوکس در بخش بانوان و رده های سنی پایه گفت:خوشبختانه اسپوکس به خاطر ماهیتش در جذب مخاطبان تمام رده های سنی به خصوص در حوزه بانوان رشد چشمگیری داشته بطوریکه در مسابقات قهرمانی کشور شاهد حضور بیش از 50 درصدی بانوان و دختران نسبت به آقایان بودیم و مسلما در آینده ای نزدیک مخاطبین جذب شده به این رشته ورزشی مهیج بیشتر و بیشتر خواهد شد.

هاشم پور پاشاکی در خصوص تاکید بر توسعه همگانی اسپوکس تاکید کرد: برای ارتقا و گسترش اسپوکس در کشور دیدگاه وسیع و هدفمندی به توسعه همگانی این رشته داریم و برای پوشش این مهم بردن این رشته به مدارس، دانشگاهها، شهرداریها و مراکز عمومی را در برنامه داریم که بطور متناوب این اهداف را به صورت برنامه های اصلی اجرا می کنیم.